ALUFORM

Aluform, ülkemizin köklü sanayi kuruluşlarından Pekintaş Şirketler Topluluğu’nun bir üyesi olarak, 1996’da, Alman Sanayi devi VIAG ile birlikte “Joint Venture” şeklinde kurulmuş olup; 1998’den itibaren %100 Türk sermayesi kontrolünde büyümeye devam etmektedir. Poliüretan ve taşyünü dolgulu sandwich panel üretimimiz, Alman TUV ve İsviçreli SWISS TS denetimindeki ISO 9000:2000 sistemi kapsamında gerçekleşmektedir. İhracat pazarlarında gereken, major tüm yangın, hijyen ve izolasyon sertifikalarına sahip olan Aluform, bu konulardaki AR-GE faaliyetlerini de kesintisiz sürdürmektedir.

Fabrika
 
 

DÜZCEFABRİKAMIZ

Türkiye’nin ana sanayi arteri üzerinde, İstanbul ile Ankara’nın tam ortasında, Düzce’de kurulu olan Aluform Pekintaş A.Ş. 100.000 m² açık, 35.000 m² kapalı alanda, ileri teknoloji ile donatılmış makine parkı ve üretim prosesleri ile sektörde öncü konumdadır. Yeni üretime başlayan ve ülkemizin en modern, en yeni ve en hızlı hattı, sandwich panel konusunda yapılan en büyük yatırım olma özelliğini taşımaktadır. Flexible ürün gamı, değişik taleplere hızla adapte olabilme potansiyeli, üretim hızı ve kalitesi açısından öngörülenin üzerindeki performansı ile Aluform, 21. yüzyıla tam donanımla girmektedir.

Fabrika
 

YURTDIŞIPAZARLARIMIZ

Azer Enerji - Azenco / Azerbaycan
80 mm taşyünü izolasyonlu Çift Kilit sistemli çatı paneli, 80 mm taşyünü izolasyonlu gizli vidalı cephe panelleri kullanılmak suretiyle inşa edilmiştir. Toplam kapalı alanı 320.000 m²’ ye ulaşan, Azerbaycan’ın en önemli yatırımlarından biridir.

Azer Enerji

Fabrika